Visio Art Gallery
Visio Art Gallery

Uhlíř, Kundrát – Sázka pokračuje

Vernisáž: 1. 6. 2017 v 17:00
Výstava: 2. 6. – 30. 6. 2017

Po třech letech můžeme opět vidět tvorbu pánů Kundráta a Uhlíře. Oba pánové vystavují podruhé a společně ve Visio Art Gallery.

Ivan Kundrát (vpravo) – narozen 29. 3. 1954 v Chebu, ale většinu života prožil v Karlových Varech. Na základní škole navštěvoval výtvarný obor na zájmové umělecké škole a amatérsky se pokoušel o malování, kresbu i drobné plastiky a to jak na gymnáziu, tak i během studia na Lékařské fakultě v Plzni. Po nástupu do zaměstnání se této zálibě z časových důvodů věnoval jen sporadicky a to až do doby než ho jeho švagr Tomáš Kunc přesvědčil k uspořádání této výstavky a na jejíž realizaci má lví podíl. Ivan Kundrát je ryzí amatér a veřejně se prezentovat nechtěl, ke zvratu došlo na svatbě autorovy dcery, kdy pod vlivem mírné konzumace vína došlo na debatu o umění, které se zúčastnil i Petr Uhlíř a toto je výsledek.

Petr Uhlíř (vlevo) se narodil 22. února 1945 v Plzni, kde trvale žije. Zájem o malování projevoval již od mládí, kdy navštěvoval malířský kurz. Při studiích na vysoké škole technického směru pak přispíval obrázky do studentských novin. Po studiích průběh života zastínil jeho náklonnost k malování a přerušil jeho další výtvarné pokusy na dlouhou dobu. Až v důchodovém věku mohl znovu vyndat malířské náčiní a pokusit se projevit své fantazie a zážitky. K otevření této etapy naplnění života mu pomohla náhoda, bez níž by nikdy nenašel sám odvahu.