Visio Art Gallery
Visio Art Gallery

Radka Nová, Dagmar Jihlavcová – The touch of our mind

Vernisáž: 10. 1. 2019 v 17:00
Výstava: 11. 1. – 31. 1. 2019

Radka Nová

Fotografuje zajímavé objekty, ženy v jejich přirozenosti a portréty. Kromě fotografování se věnuje malbě a kresbě. K jejím zálibám patří hra na piano, miluje cestování a velmi ji inspiruje četba. Od 5 let navštěvovala Základní uměleckou školu – obor výtvarnictví. A postupně k malbě a kresbě se přidala vášeň pro fotografování.
Její první setkání s fotoaparátem proběhlo již v 9 letech. Ve 13 letech ji zaujalo zpracovávání fotek v počítači. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy ji fascinovaly, a tak podnikala své první pokusy s touto oblastí fotografie.
Po ukončení základní školy pokračovala ve studiu na střední umělecké škole – zde se zdokonalovala v počítačových programech a fotografování, z něhož složila maturitu a pak se začala fotografováním živit.

O své tvorbě říká
„Dívám se na svět jinýma očima,
a zkouším ho ukázat i ostatním.
Takový jaký ho vidím já.
Duše fotografa se ve fotce zrcadlí…
Bez umění by nebylo lidstvo, bez vášně by nebylo umění.“

Jako členka Fotoklubu Rokycany uskutečnila tyto výstavy:
2015
Novoměstská radnice, Praha
areál Skalka, Mníšek pod Brdy
Rokycanské Koryto
2016
Výstava U Andělů, Strašice

Uskutečněné výstavy, autorské:
2012
Knihovna, Mirošov – „Po schodech nahoru“ (kresba, malba, fotografie)
2017
Výstava v Domově pro seniory – Doubravka, Plzeň

Dagmar Jihlavcová

Dagmar Jihlavcová se narodila 23. 1. 1977 v Plzni. Od roku 1995 se věnovala cestování a modelingu. V roce 2005 pocítila náhle impuls malovat. V té době žila v Nigérii, kde onemocněla malárií a dlouhý čas byla v domácím léčení u svého tehdejšího přítele. Při bloumání jeho domem objevila místnost s plátny a štětci a zrodila se v ní nezkrotná touha malovat. Pracovní vytížení jí ale po uzdravení od malířského plátna opět odtrhlo a teprve před čtyřmi lety se k němu opět vrátila, a to s novou silou a entusiasmem.
Její originální malířský styl definuje jako geometrický realismus s prvky technologického vývoje. Typické jsou mnohočetné variace, formované ostrými liniemi, které oddělují jednotlivé, nebojácně poskládané barevné plochy. Maluje akrylem na plátno, ale v poslední době do pláten čím dál tím více komponuje i různé prostorové prvky z drátů, dřeva, pěnové hmoty etc. a dá se očekávat, že se tyto plastické prvky v budoucnu zcela osamostatní.

Dagmar Jihalcová - The touch of our mind

Silné výtvarné cítění Dagmar Jihlavcovou na sklonku minulého roku přivedlo i ke studiu návrhářství. V současné době pracuje na kolekci, která užitím obrazových motivů na látkách propojí její tvorbu malířskou s oděvní.
Jihlavcová za svou krátkou výtvarnou kariéru stihla již řadu výstav (např. Glanc 4 Art v Praze 2011, Z jiného světa, Visio Art Gallery v Plzni 2013 s P. Opočenským a mnohé další). 2014 Český Krumlov, Taormina v Sicílii 2015.. Její díla se nachází v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.